:
RU   AZ
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Avropa Liqasında II turun oyunları başa çatıb

Font

Avropa Liqasında II turun oyunları keçirilib.

,əlumatına görə, 12 qrupda 24 matç baş tutub.

Qitənin ikinci dərəcəli klub turnirində mübarizə aparan qonşu Türkiyənin üç komandası da meydana çıxıb. "Başakşəhər” öz meydanında Mönhenqladbax "Borussiya”sı ilə heç-heçə edib – 1:1.

"Trabzonspor”un "Bazel”lə qarşılaşmasında da bərabərlik qeydə alınıb – 2:2. "Beşiktaş” isə son dəqiqələrdə buraxılan qolla "Vulverhempton”a məğlub olub.

Qeyd edək ki, Azərbaycan çempionu "Qarabağ” səfərdə "Düdelanj”ı 4:1 hesabı ilə darmadağın edib. Bu qrupun digər oyununda "Sevilya” APOEL-ə qalib gəlib.

Avropa Liqası
Qrup mərhələsi
II tur
3 oktyabr

A qrupu
 "Düdelanj” (Lüksemburq) – "Qarabağ” (Azərbaycan) – 1:4
Zubir, 11, Miçel, 30, Almeyda, 37 (pen.), Kintana, 68
 "Sevilya” (İspaniya) – APOEL (Kipr) – 1:0
Ernandes, 17

1

Sevilya

2

2

0

0

4-0

6

2

Qarabağ

2

1

0

1

4-4

3

3

Düdelanj

2

1

0

1

5-7

3

4

APOEL

2

0

0

2

3-5

0

B qrupu
 "Luqano” (İsveçrə) – "Dinamo” (K, Ukrayna) – 0:0
"Malmö” (İsveç) – "Kopenhagen” (Danimarka) – 1:1
Rosenberq, 55 – Nilsen, 45 (avtoqol)

1

Dinamo

2

1

1

0

2-1

4

2

Kopenhagen

2

1

1

0

1-0

4

3

Luqano

2

0

1

1

1-2

1

4

Malmö

2

0

1

1

0-1

1

C qrupu
 "Krasnodar” (Rusiya) – "Xetafe” (İspaniya) – 1:2
Ari, 69 - Rodriges, 36, 61
"Trabzonspor” (Türkiyə) – "Bazel” (İsveçrə) – 2:2
Parmak, 26, Sosa, 78 – Vidmar, 20, Okafor, 80

1

Xetafe

2

2

0

0

3-1

6

2

Bazel

2

1

1

0

7-2

4

3

Trabzonspor

2

0

1

1

2-3

1

4

Krasnodar

2

0

0

2

1-7

0

D qrupu
"Rusenborq” (Norveç) – PSV (Hollandiya) – 1:4
Adeqbenro, 70 - Rosario, 14, Melinq, 37 (avtoqol), Malen, 41, 79
 "Sportinq” (Portuqaliya) – LASK (Avstriya) – 2:1
Felipe, 59, Fernandes, 63 – Raquz, 18

1

PSV

2

2

0

0

7-3

6

2

Sportinq

2

1

0

1

4-4

3

3

LASK

2

1

0

1

2-2

3

4

Rusenborq

2

0

0

2

1-5

0

E qrupu
"Latsio” (İtaliya) – "Renn” (Fransa) – 2:1
Milinkoviç-Saviç, 63, İmmobile, 73 – Morel, 53
 "Seltik” (Şotlandiya) – ÇFR (Rumıniya) – 2:0
Eduard, 20, Elyunusi, 58

1

Seltik

2

1

1

0

3-1

4

2

Latsio

2

1

0

1

3-3

3

3

ÇFR

2

1

0

1

2-3

3

4

Renn

2

0

1

1

2-3

1

F qrupu
"Vitoriya” (Portuqaliya) – "Ayntraxt” (Almaniya) – 0:1
Ndikka, 36
 "Arsenal” (İngiltərə) – "Standard” (Belçika) – 4:0
Martinelli, 14, 16, Uillok, 22, Sebalyos, 58

1

Arsenal

2

2

0

0

7-0

6

2

Standard

2

1

0

1

2-4

3

3

Ayntraxt

2

1

0

1

1-3

3

4

Vitoriya

2

0

0

2

0-3

0

G qrupu
 "Feyenoord” (Hollandiya) – "Porto” (Portuqaliya) – 2:0
Tumstra, 49, Karsdorp, 80
 "Yanq Boyz” (İsveçrə) – "Reyncers” (Şotlandiya) – 2:1
Assale, 50, Fasnaxt, 90 – Morelos, 44

1

Feyenoord

2

1

0

1

2-1

3

2

Yanq Boyz

2

1

0

1

3-3

3

3

Reyncers

2

1

0

1

2-2

3

4

Porto

2

1

0

1

2-3

3

H qrupu
 "Ferensvaroş” (Macarıstan) – "Ludoqorets” (Bolqarıstan) – 0:3
Lukoki, 1, Forster, 40, 64
 MOİK (Rusiya) – "Espanyol” (İspaniya) – 0:2
Vu, 64, Kampuzano, 80

1

Ludoqorets

2

2

0

0

8-1

6

2

Espanyol

2

1

1

0

3-1

4

3

Ferensvaroş

2

0

1

1

1-4

1

4

MOİK

2

0

0

2

1-7

0

İ qrupu
 "Aleksandriya” (Ukrayna) – "Gent” (Belçika) – 1:1
Sitalo, 61 – Deportre, 6
 "Sent-Etyenn” (Fransa) – "Volfsburq” (Almaniya) – 1:1
Kolodzeyçak, 13 – Villian, 15

1

Volfsburq

2

1

1

0

4-2

4

2

Gent

2

1

1

0

4-3

4

3

Sent-Etyenn

2

0

1

1

3-4

1

4

Aleksandriya

2

0

1

1

2-4

1

J qrupu
 "Volfsberq” (Avstriya) – "Roma” (İtaliya) – 1:1
Liendl, 51 – Spinazzola, 27
"Başakşəhər” (Türkiyə) – "Borussiya” (M, Almaniya) – 1:1
Viska, 55 – Hermann, 90

1

Volfsberq

2

1

1

0

5-1

4

2

Roma

2

1

1

0

5-1

4

3

Başakşəhər

2

0

1

1

1-5

1

4

Borussiya

2

0

1

1

1-5

1

K qrupu
 "Braqa” (Portuqaliya) – "Slovan” (Slovakiya) – 2:2
Viana, 51, Qaleno, 63 – Sporar, 45 (pen.), 45+1
 "Beşiktaş” (Türkiyə) – "Vulverhempton” (İngiltərə) – 0:1
Boli, 90

1

Slovan

2

1

1

0

6-4

4

2

Braqa

2

1

1

0

3-2

4

3

Vulverhempton

2

1

0

1

1-1

3

4

Beşiktaş

2

0

0

2

2-5

0

L qrupu
"Astana” (Qazaxıstan) – "Partizan” (Serbiya) – 1:2
Siquryonsson, 85 – Sadiq, 29, 73
"Alkmaar” (Hollandiya) – "Mançester Yunayted” (İngiltərə) – 0:0

1

Partizan

2

1

1

0

4-3

4

2

Mançester Yunayted

2

1

1

0

1-0

4

3

Alkmaar

2

0

2

0

2-2

2

4

Astana

2

0

0

2

1-3

0