:
RU   AZ
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

Avropa Liqasında 3-cü mərhələnin cütlükləri müəyyənləşdi - SİYAHI

Font

Avropa Liqasında 2-ci təsnifat mərhələsinə yekun vurulub.

Artıq növbəti mərhələ üçün bütün klublar bəllidir.

Qeydə alınan nəticələri təqdim edirik:

Avropa Liqası

2-ci təsnifat mərhələsi, cavab oyunları

31 iyul

Pünik (Ermənistan) - Tobol (Qazaxıstan) 1:0 (ilk oyun 1:2)

1 avqust

Fola Eş (Lüksemburq) - Genk (Belçika) 1:4 (0:5)

2 avqust

Alaşkert (Ermənistan) - Sutyeska (Çernoqoriya) 0:0 (1:0)
Laçi (Albaniya) - Molde (Norveç) 0:2 (0:3)
AEK (Kipr) - Dandalk (İrlandiya) 4:0 (0:0)
Trençin (Slovakiya) - Qurnik (Polşa) 4:1 (1:0)
Dinamo (Minsk, Belarus) - Dunayska Streda (Slovakiya) 4:1 (3:1)
Flora (Estoniya) - APOEL (Kipr) 2:0 (0:5)
Slaviya (Bolqarıstan) - Hayduk (Xorvatiya) 2:3 (0:1)
Trakai (Litva) - Partizan (Serbiya) 1:1 (0:1)
Valletta (Malta) - Zrinski (Bosniya və Herseqovina) 1:2 (1:1)
Haken (İsveç) - Leyptsiq (Almaniya) 1:1 (0:4)
Lillestrom (Norveç) - LASK (Avstriya) 1:2 (0:4)
AİK (İsveç) - Nordsyelland (Danimarka) 0:1 (0:1)
Admira Vakker (Avstriya) - ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) 1:3 (0:3)
Apollon (Kipr) - Jelezniçar (Bosniya və Herseqovina) 3:1 (2:1)
Proqres (Lüksemburq) - Honved (Macarıstan) 2:0 (0:1)
Vaduts (Lixtenşteyn) - Jalgiris (Litva) 1:1 (0:1)
Linkoln (Cəbəllütariq) - TNS (Uels) 1:1 (1:2)
Mariupol (Ukrayna) - Yurqorden (İsveç) 2:1 (1:1)
Sparta (Çexiya) - Spartak (Serbiya) 2:1 (0:2)
Atromitos (Yunanıstan) - Dinamo (Brest, Belarus) 1:1 (3:4)
Slovan (Slovakiya) - Baltsan (Malta) 3:1 (1:2)
Asteras (Yunanıstan) - Hibernian (Şotlandiya) 1:1 (2:3)
Beşiktaş (Türkiyə) - B36 Torshavn (Farer adaları) 6:0 (2:0)
Kopenhagen (Danimarka) - Styarnan (İslandiya) 5:0 (2:0)
Vikinqur (Farer adaları) - Torpedo (Kutaisi, Gürcüstan) 0:4 (0:3)
Vitess (Hollandiya) - Vitorul (Rumıniya) 3:1 (2:2)
Sarayevo (Bosniya və Herseqovina) - Atalanta (İtaliya) 0:8 (2:2)
Maribor (Sloveniya) - Çixura (Gürcüstan) 2:0 (0:0)
Domjale (Sloveniya) - Ufa (Rusiya) 1:1 (0:0)
Styaua (Rumıniya) - Rudar (Sloveniya) 4:0 (2:0)
Alkmaar (Hollandiya) - Kayrat (Qazaxıstan) 2:1 (0:2)
Bordo (Fransa) - Ventspils (Latviya) 2:1 (1:0)
Bernli (İngiltərə) - Aberdin (Şotlandiya) 3:1 (1:1)
Drita (Kosovo) - Düdelanj (Lüksemburq) 1:1 (1:2)
La Fiorita (San Marino) - Spartak (Latviya) 0:3 (0:6)
Lex (Polşa) - Şaxtyor (Belarus) 3:1 (1:1)
Reyncers (Şotlandiya) - Osiyek (Xorvatiya) 1:1 (1:0)
Sarpsborq (İsveç) - Senkt-Qallen (İsveçrə) 1:0 (1:2)
Kruzeyders (Şimali İrlandiya) - Olimpiya (Sloveniya) 1:1 (1:5)
Radniçki (Serbiya) - Makkabi (Təl-Əviv, İsrail) 2:2 (0:2)
Riu Ave (Portuqaliya) - Yagelloniya (Polşa) 4:4 (0:1)
Uypeşt (Macarıstan) - Sevilya (İspaniya) 1:3 (0:4)
Hafnarfyordur (İslandiya) - Hapoel (Hayfa, İsrail) 0:1 (1:1)
Valyur (İslandiya) - Santa Koloma (Andorra) 3:0 (0:1)

Bununla da, 3-cü mərhələnin cütlükləri müəyyənləşdiib.

Pley-offa vəsiqə uğrunda bütövlükdə 72 klub mübarizə aparacaq.

Qeyd edək ki, Avropa Liqasında 3-cü təsnifat mərhələsinin oyunları avqustun 9-da və 16-da keçiriləcək.

Avropa Liqası, 3-cü təsnifat mərhələsi

Ludoqorets (Bolqarıstan) - Zrinski (Bosniya və Herseqovina)
Legiya (Polşa) - Düdelanj (Lüksemburq)
Alaşkert (Ermənistan) - ÇFR Kluj (Rumıniya)
Olimpiya (Sloveniya) - HJK (Finlandiya)
Şerif (Moldova) - Valyur (İslandiya)
Kork Siti (İrlandiya) - Rusenborq (Norveç)
Spartak (Latviya) - Suduva (Litva)
TNS (Uels) - Midtyulland (Danimarka)
Hapoel (Beer-Şeva, İsrail) - APOEL (Kipr)
Torpedo (Kutaisi, Gürcüstan) - Kukesi (Albaniya)
Pünik (Ermənistan) - Makkabi (Təl-Əviv, İsrail)
Dinamo (Minsk, Belarus) - Zenit (Rusiya)
Şturm (Avstriya) - AEK (Kipr)
Sarpsborq (İsveç) - Riyeka (Xorvatiya)
Başakşəhər (Türkiyə) - Bernli (İngiltərə)
Zarya (Ukrayna) - Braqa (Portuqaliya)
Hapoel (Hayfa, İsrail) - Atalanta (İtaliya)
Genk (Belçika) - Lex (Polşa)
Vitess (Hollandiya) - Bazel (İsveçrə)
Nordsyelland (Danimarka) - Partizan (Serbiya)
Hibernian (Şotlandiya) - Molde (Norveç)
Hayduk (Xorvatiya) - Styaua (Rumıniya)
Sevilya (İspaniya) - Jalgiris (Litva)
Siqma (Çexiya) - Kayrat (Qazaxıstan)
Slovan (Slovakiya) - Rapid (Avstriya)
Mariupol (Ukrayna) - Bordo (Fransa)
ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) - Kopenhagen (Danimarka)
Olimpiakos (Yunanıstan) - Lütsern (İsveçrə)
Reyncers (Şotlandiya) - Maribor (Sloveniya)
Trençin (Slovakiya) - Feyenoord (Hollandiya)
Yagelloniya (Polşa) - Gent (Belçika)
Spartak (Serbiya) - Brondbü (Danimarka)
Ufa (Rusiya) - Proqres (Lüksemburq)
Beşiktaş (Türkiyə) - LASK (Avstriya)
Apollon (Kipr) - Dinamo (Brest, Belarus)
Leyptsiq (Almaniya) - Universtatya Krayova (Rumıniya)