:
RU   AZ
  • Font size:
  • Decrease
  • Reset
  • Increase

"Qarabağ" klubunun Çempionlar Liqasındakı ilk rəqibləri məlum oldu

Font

İsveçrənin Nyon şəhərində futbol üzrə Çempionlar Liqasının ilk iki təsnifat mərhələsinin püşkatma mərasimi keçirilib.

 Azərbaycan təmsilçisi "Qarabağ" komandası I təsnifat mərhələsində Sloveniyanın "Olimpiya" (Lyublyana) komandasına rəqib olub. İlk oyun iyulun 10-11-də Lyublyanada, cavab görüşü isə 17-18 iyulda Bakıda keçiriləcək.

"Qarabağ" mərhələ adlasa, "Kukesi" (Albaniya) - "Valletta" (Malta) cütünün qalibi ilə qarşılaşacaq. Oyunlar 24-25 iyunda və 31 iyul - 1 avqustda keçiriləcək.

I təsnifat mərhələsində qarşılaşacaq cütlüklər:

"Torpedo" (Kutaisi, Gürcüstan) - "Şerif" (Moldova)

"Şkendiya" (Makedoniya) - TNS (Uels)

"Suduva" (Litva) - APOEL (Kipr)

"Olimpiya" (Lyublyana, Sloveniya) - "Qarabağ" (Azərbaycan)

"Düdelanj" (Lüksemburq) - "Videoton" (Macarıstan)

İlkin mərhələnin qalibi - "Malmö" (İsveç)

HİK (Helsinki, Finlandiya) - "Vikinqur" (Farer adaları)

"Ludoqorets" (Razqrad, Bolqarıstan) - "Kruzaders" (Şimali İrlandiya)

"Kork Siti" (İrlandiya) - "Legiya" (Varşava, Polşa)

"Valur" (Reykyavik, İslandiya) - "Rusenborq" (Norveç)

"Kukesi" (Albaniya) - "Valletta" (Malta)

"Flora" (Tallin, Estoniya) - "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail)

"Spartak" (Yurmala, Latviya) - "Srvena Zvezda" (Serbiya)

"Alaşkert" (Ermənistan) - "Seltik" (Şotlandiya)

"Spartak (Trnava, Slovakiya) - "Zrinski" (Bosniya və Herseqovina)

"Astana" (Qazaxıstan) - "Sutyeska" (Monteneqro)

II təsnifat mərhələsində qarşılaşacaqlar:
Çempionlar Yolu

"Astana" (Qazaxıstan) / "Sutyeska" (Monteneqro) cütünün qalibi - "Midtyulland" (Danimarka)
"Ludoqorets" (Razqrad, Bolqarıstan) / "Kruzaders" (Şimali İrlandiya) cütünün qalibi - "Düdelanj" (Lüksemburq) / "Videoton" (Macarıstan)

"Kukesi" (Albaniya) / "Valletta" (Malta) - "Olimpiya" (Lyublyana, Sloveniya) / "Qarabağ" (Azərbaycan)

ÇFR (Kluj, Rumıniya) - İlkin mərhələnin qalibi / "Malmö" (İsveç)

"Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Flora" (Tallin, Estoniya) / "Hapoel" (Beer-Şeva, İsrail)

"Spartak" (Yurmala, Latviya) / "Srvena Zvezda" (Serbiya) - "Suduva" (Litva) / APOEL (Kipr)

BATE (Borisov, Belarus) - HİK (Helsinki, Finlandiya) / "Vikinqur" (Farer adaları)

"Şkendiya" (Makedoniya) / TNS (Uels) - "Torpedo" (Kutaisi, Gürcüstan) / "Şerif" (Moldova)

"Kork Siti" (İrlandiya) / "Legiya" (Varşava, Polşa) - "Spartak (Trnava, Slovakiya) / "Zrinski" (Bosniya və Herseqovina)

"Alaşkert" (Ermənistan) / "Seltik" (Şotlandiya) - "Valur" (Reykyavik, İslandiya) / "Rusenborq" (Norveç)

Liqa Yolu

PAOK (Yunanıstan) - "Bazel" (İsveçrə)

"Ayaks" (Hollandiya) - "Şturm" (Qrats, Avstriya)